15KPA40CA
- Mfr.Part #
- 15KPA40CA
- Datasheet
15KPA40CA
- Description
- TVS DIODE 40VWM 65.8VC P600
- Stock
- 610
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 229.5A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 44.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 65.8V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 40V